• vynechanie 2 tabliet antikoncepcie a následne krvácanie na 4 deň je to menštruácia alebo treba navštivit lekára

    Dobrý deň, chcela som sa opýtať že v jednom týždni som neužila dve tabletky antikoncepcie (zabudla som) ale na tretí deň keď som si nato spomenula užila som tie dve zabudnuté a ešte som si dala aj tretiu za ten deň ale na štvrtý deň som začala krvácať. Teraz neviem či som dostala menštruáciu a či mám v užívaní tabletiek pokračovať, alebo mám navštíviť lekára a či do užívaní antikoncepcie dostanem zase menštruáciu. Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    pokračujte v užívaní tabliet tak ako ste zvyknutá, počas tohto cyklu môže byť antikoncepčný účinok znížený, je nutné sa chrániť kondómom, okrem toho sa môže vyskytnúť mimomenštruačné krvácanie.