• čo robiť ak zabudnem užiť 2 tabletky v jednom týždni

    Dobrý deň,

    Stala sa mi takáto nepríjemnosť...užívam antikoncepciu Jeanine 6 rokov. Keď doužívam tabletky z blistra postupujem takto: vždy v sobotu užijem poslednú tabletku z blistra, potom nasleduje 7 dní pauza (menštruácia) a na ôsmy deň, čiže vždy v nedeľu užijem jednu tabletku z nového blistra...rovnako som začala aj teraz v nedeľu 07.04.2013 po 7 dňovej pauze som užila jednu tabletku z nového blistra a pokračovala som ďalej v užívaní, až na to, že v piatok 12.04.2013 som išla na chatu a samozrejme blistro s tabletkami som zabudla doma..čiže v piatok 12.04.2013, sobotu 13.04.2013 som tabletky neužila, ale samozrejme začala som krvácať, čiže nie som tehotná...a dneska ( nedeľu 14.04.2013), ihneď ako som prišla domov som užila jednu tabletku. ale neviem, či som urobila dobre..ako mám ďalej postupovať a ako dlho mám používať aj iný typ ochrany počas pohlavného styku?...

    Dobrý deň,
    pokračujte ďalej v užívaní antikoncepcie a nasledujúcich 7 dní používajte pri pohlavnom styku kondóm.