• Vypadávanie vlasov po vysadení hak

    Dobry deň prajem,velmi Vás poprosim o radu, antikoncepciu som brala cez desat rokov (trire..l) a uz asi štyri mesiace neberiem a zacali mi strasne vypadavat vlasy, najprv len tak pomenej teraz je to čim dalej viac a viac, uz mi tak tretina vlasov vypadla.a ešte sa mi objavili vyrážky na chrbte a pleciach, veľké a bolestivé, tie sa objavili po vysadení hak a trvajú dodnes. ma to spojitost s vysadenim? moj gynekolog ma vysmial ze to nesuvisi ale ze si mam dat znova anikoncepciu alebo pockat kym sa to ustali. Ustali sa to? ak to suvisi s hak aku liecbu odporucate? Dakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    s antikoncepciou to priamo nesúvisí ale je možné, že máte prevahu mužských pohlavných hormónov a antikoncepcia len prekrývala príznaky zvýšenej hladiny testosterónu, preto ste ťažkosti počas užívania antikoncepcie nemali. Je v takomto prípade nutné vyšetrenie hormonálneho profilu, resp. návšteva endokrinológa. Liečba podľa výsledkov vyšetrení,.