Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,776 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • účinok

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať po akej dobe užívania má antikoncepcia 100 % účinok ?
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý večer prajem,
  účinok antikoncepcie nie je nikdy 100 % , spoľahlivosť je okolo 99 percent, teda pravdepodobnosť otehotnenia pri pravidelnom užívaní je veľmi veľmi ízka. Ak začínate s antikoncepciou je nutné prvých sedem dní sa chrániť ešte inou formou antikoncepcie napr. kondóm.

Podobné otázky

 • Bolest krizov a hak

  , Autor: Barborela

  Dobry den, beriem hak daylette. Bolia ma krize tak som si dala Flector prasok a Doreta 75mg/650mg. Uzila som ich vecer. Hak uzivam rano. Maju vplyv na hak? Alebo som chranena. Taktiez mam doma Dorsiflex 200 mg. Mozem tieto 3 lieky uzivat aj pri hak alebo treba urcity rozostup medzi nimi aby som bola chranena? Samozrejme momentalne ani neuvazujem nad pohlavnym stykom ale pre istotu sa pytam ak by bolo treba sa chranit napriklad 7 dni. Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ani jeden zo spomínaných preparátov pri ich krátkodobom užívaní nemá vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie. Odstup medzi užívanými preparátmi a antikoncepciou je však vhodný. Nezaťažujete tak pečeň a obličky. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie

 • Hak + ine lieky

  , Autor: slecna.k1

  Dobry den, je pri uzivani INOMED 500 znizenia ucinnost hormonalnej antikoncepcie? Uzivala som kvoli covidu, priatel sa potom pri styku do mna urobil a neviem aka je sanca na otehotnenie. Je potreba kupovat tabletku po? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, Inomed nemá vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie. Za predpokladu pravidelného a správneho užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie by ste mali byť plne chránená. Pokračujte v pravidlenom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Antikoncepcia

  , Autor: Domi6

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či urologický čaj a Urinal Akut Forte majú nejaký vplyv na antikoncepciu Belara. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, nie, spomínané preparáty a prípravky nemajú vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie. Urologický čaj sa však neodporúča piť dlhodobo. Pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Solmucol prášok

  , Autor: Nicoletas

  Dobrý deň. Ma prosím Solmucol prášok vplyv na účinok antikoncepcie Daylla? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, Solmucol je preparát na rozpúšťanie hlienov. Nemá vplyv na vstrebávanie hormonálnej antikoncepcie v črevách. Pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Antikoncepcia

  , Autor: Tessa26

  Dobrý deň, beriem antikoncepciu sunya, a chcela by som brat methionin, vitaminy na rast vlasov a nechtov. Obsahuje toto zloženie : L-methionín, stearan horečnatý rastlinného pôvodu – protihrudkujúca látka, oxid kremičitý – protihrudkujúca látka, HPMC kapsula (hypromelóza).

  Chcela by som sa opýtať, môžem popri tom brat aj antikoncepciu? Neznižuje to účinok antikoncepcie však? :)

  Ďakujem za rýchlu odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, nie, daný preparát by nemal mať vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie. Pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.