Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,864 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Predčasná menštruácia

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň, pani doktorka.
  Mám 20 rokov a už zhruba 3 roky beriem HAK Novynette, partnera mám stáleho. Nikdy som s danou HAK nemala problémy, teda až doposiaľ. Menštruáciu som totiž dostala dnes, o dva týždne skôr, ako som mala dostať. Včera som mala len slabšie špinenie, dnes však výrazne silné krvácanie. Neviem, čo znamená takáto predčasná menštruácia pri užívaní antikoncepcie a mám z toho obavy. Obraciam sa s týmto na Vás, nakoľko neviem, kedy bude možná návšteva u môjho gynekológa. Za skorú odpoveď Vám vopred veľmi pekne ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  na menštruačný cyklus ženy vplýva mnoho iných vecí, hormónov a životných udalostí. Ak ste nemali v poslednom období nijak výrazne viac stresu, alebo ste neboli chorá, neužívala žiadne lieky, nemali hnačku alebo zvracanie, neschudli extrémne a ste si 100%, že nemôžete byť tehotná doporučila by som užívať antikoncepciu ďalej, ak sa to bude opakovať aj v nasledujúcom cykle vyhľadajte lekársku gynekologickú pomoc. Sú potrebné vyšetrenia.

Podobné otázky

 • Predčasná menstruacia

  , Autor: katinkakall

  Dobrý deň, mám 22 rokov, užívam rok a pól antikoncepciu Daylla. Doteraz som mala menštruáciu vždy presnú, každú stredu v týždni, kedy som mala prestávku v bráni antikoncepcie. Tentokrát mi ale prišla menstruacia v sobotu, ešte počas užívania antikoncepcie. Užívanie končím vždy v nedeľu a potom mám týždeň pauzu. Je to veľký problém? Tento týždeň som mala zdravitne trochu zlý. Bola som na jednu noc v nemocnici na infúziu kvôli žalúdočným problémom, potom má ešte bolelo brucho pár dni po tom a v sobotu mi prišla menstruacia. Viete mi povedať, či je to v poriadku? V užívaní antikoncepcie klasicky pokračujem aj keď prišla menstruacia. Ďakujem Vám vopred.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa špinenie, či krvácanie môže vyskytovať aj počas cyklu. Spomínané žalúdočné ťažkosti mohli mať na to vplyv. Odporúčam pokračovať v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Ak však boli žalúdočné ťažkosti spojené s vracaním alebo hnačkami, je možné, že tabletky hormonálnej antikoncepcie neboli dostatočne vstrebané, preto je vhodné uvažovať aj o doplnkovej ochrane.

 • Predcasna menstruacia v 10 den uzivania antikoncepcie

  , Autor: Verca1234

  Uzivam antikoncepciu Lunytta uz niekolko rokov. Posledne 4 mesiace som mala spinenie uz 7 dni pred zaciatkom menstruacie, teda 14 dni po brani antikoncepcie, tento mesiac som spinila uz na 9 den po zaciatku brania antikoncepcie a na 10.den som zacala krvacat. Mam dobrat antikoncepciu a potom 7 dni vynechat (aby som dostala kramy) a potom pokracovat s dalsim balenim tabletiek? Je taketo spinenie znakom, ze nieco nie je v poriadku a mala by som zmenit antikoncepciu? Chystam sa ku gynekologovi ale termin mam o mesiac, preto by som bola rada za vysu radu. Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa špinenie môže vyskytovať počas celého cyklu aj napriek pravidelnému užívaniu. Je tu možnosť, že bude potrebné preparát hormonálnej antikoncepcie vymeniť. Takto sa Vám bližšie neviem vyjadriť. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa aj skôr.

 • Predčasná menštruácia

  , Autor: Ria.

  Dobrý deň , antikoncepciu- dienorette som začala brať na prví deň môjho menzesu a menštruácia mi skočila tak ako malá lenže o týždeň sa dostavila ďalšia aj keď stále beriem antikoncepciu. Nie je moc silná ale už trvá 5 deň. Môže to byť tým , že som si ju dávala nie presne na hodinu ale vždy s nejakým pol hodinovým rozdielom ? No odkedy sa dostavila ďalšia menštruácia beriem to presne na hodinu .Mám pokračovať v bráni tabletiek ? Ďakujem vopred za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie, hlavne v začiatkoch užívania, sa môže vyskytovať špinenie či krvácanie aj počas celého cyklu. Časom by sa to malo upraviť. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Predčasná menštruácia

  , Autor: Kitkat

  Dobrý deň, mám 20 rokov a 2.mesiac beriem pravidelne každý deň antikoncepciu Leverette. Doktor mi povedal, že mám ju začať brať od 4./5. dňa menštruácie, aby som nemala krvácanie mimo cyklu. Lenže už druhý mesiac mi príde menštruácia o 4 dni skôr, napriek tomu, že ešte nezačnem užívať placebo tabletky. Má daná antikoncepcia tým pádom znížený účinok? Alebo sa mi cyklus po čase upraví? Mám aj napriek tomu postupovať tak, ako doteraz? Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prvá tabletka hormonálnej antikoncepcie sa najčastejšie odporúča užívať v prvý deň menštruácie. Hlavne v začiatkoch užívania sa môže vyskytovať krvácanie prakticky počas celého cyklu. Za predpokladu, že beriete tabletky hormonálnej antikoncepcie pravidelne, je účinok antikoncepcie zachovaný. Po čase sa môže situácia upraviť. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Predčasná menštruácia

  , Autor: Alexi

  Dobrý deň, predvčerom som zvracala a preto som si nezobrala tabletku lebo mi to prišlo zbytočné ak by som ju vyzvracala. Viem, že nie som tehotná mala som žalúdočné problémy a dostala som antibiotiká. Dnes sa mi spustila menštruácia aj keď som si včera tabletku dala. Mám tam ešte asi 7 tabletiek a neviem, či ich mám dobrať alebo nie a moj gynekolók kvôli pandémii nerobí. Čo mám prosím robiť? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, predpokladám, že ste mali na mysli hormonálnu antikoncepciu. Užite dve tabletky antikoncepcie naraz a pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.