Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Co to znamená?

    , Autor: anne56

    Dobry den po ortopedickom vysetreni : bedrove klby 1.dx Ib-, 1.sin Ib? Je to ôk?

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň.

    Po ortopedickom vyšetrení by Vám mal ortopéd vysvetliť či je všetko v poriadku. Skratka l.dx znamená, že ide o pravý bedrový kĺb. Skratka l.sin, že o ľavý bedrový kĺb. Nepíšete kto bol na vyšetrení. Pokiaľ ide o novorodenca tak Ib znamená, že ide o zdravý bedrový kĺb.