Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Chodidla rocneho dietata

    , Autor: Katka8484

    Dobry den,
    je v poriadku, ak rocne dieta, napr.pri santeni (poskakovani) v postielke stahuje spicky? Ked sa syncek zacinal stavat na nozicky, zvykol stat "na spickach", ale s pokrcenymi prstami, cize na vrchnej strane prstov. Teraz to uz nerobi, no stale stahuje prsteky. Zaroven pri chodzi mu obcas palec na nohe a ciastocne aj ostatne prsty smeruju dovnutra. Pediatricka vravi, ze moze mat priecne ploche nozicky, no casom sa to zvycajne samo upravi.
    Vopred dakujem za radu

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň.

    Odporúčam zájsť z fyzioterapeutom, ktorý sa venuje bábätkám. U synčeka bude svalová nerovnováha. Určite by som nečakala, že sa to samo upraví. V takomto veku sa to ešte dá cvičením zlepšiť. Môže ísþ aj o priečne plochú klenbu, ale malo by sa to riešiť komplexne - celé telo.

    Prajem pekný deň