Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Bolesť pravej časti panvy pri chodení

    , Autor: Danka02

    Dobrý deň, pri chôdzi prenášam váhu na pravú nohu, včera po namáhavom dni v práci ma začal pri chôdzi bolieť upon medzi panvou a nohou. Občas ma tam vie aj bolestivo pichnúť, môže to byť spôsobené namáhaním?

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň,

    Takýto problém je potrebné riešiť kompexne s fyzioterapeutom. Nikdy nejde len o jeden sval. Pohybujeme sa pomocou celých svalových reťazcov a bolesť môže, ale aj nemusí byť v svale kde bolí. Môže ísť aj o tzv.prenesenú bolesť. Môžete mať preťažený alebo skrátený trieslový sval, ale môže to súvisieť aj s problémom tzv. SI kĺbu. Takže nestači mi vedieť, kde vás pichá, ale aj v akej pozícii pracujete - či sedíte, či stojíte, či pracujete v predklone. A aj v akom postavení je panva, kĺby dolných končatín, vidieť ako chodíte. Fyzioterapeut Vás vyšetrí, ošetrí a naučí Vás ako pracovať s Vašim telom. Pekný deň