Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Papučky na doma

    , Autor: Anastázia1

    Dobrý deň.
    Mám 12 mesačnú dcérku, ktorá od 11m.chodí. Väčšinu času doma je teda na nohách. Počula som názory, že keď je dieťa viac času na nohách ako v sede/ na štyroch, malo by mať doma papučky. Dácam jej zatiaľ stále len protišmykové ponožky. Je teda dobré kúpiť papučky? A ak áno, také s pevnou podrážkou, členkové ako sme nosili kedysi my do škôlky či školy, alebo skôr moderné trendy typu capačky a barefooty?
    Ďakujem.

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň,
    Ak je vývoj Vašej dcérky v poriadku a nepreferuje chôdzu po špičkách, tak papučky na doma nie sú potrebné. Aj keď píšete, že viac času trávi na nohách, určite tie polohy mení. Napr. pri štvornožkovaní sa chodidlo položí nártom na podložku a pozitívne to vplýva na tvorenie klenby a tam by nám papučky obmedzovali tento pohyb. Postačí niečo v čom sa jej nebude šmýkať a nebude jej chladno. Vonku sú potrebné topánky s pevnou pätou a ohybnou prednou časťou topánky.
    Pekný deň