Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Chodenie po spickach

    Dobry den. Mam synceka 5r.od malicka chodil pi spickach aj ked nikdy nemal choditko ani nijake pomocky na chodenie. Nechodi spravne, prehupuje sa pri chodzi. Detska dr nam radila nechat to tak, ze on z toho vyrastie, ale nemam ten pocit. Kupili sme mu ortodon podlozky na cvicenie a cvicime takmer denne, no nemam pocit, ze by sa to zlepsilo. Neviem si rady, ci mu kupovat skor barefoot, alebo pevnu ortopedicku obuv. Klenbu ma pekne tvarovanu, no bojim sa, ze sa to nezlepsi. Momentalne je ortopedia v nasom meste nedostupna, preto neviem ako to riesit. Za odpoved voprrd dakujem

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň,

    Skúste vyhľadať fyzioterapeuta, ktorý sa venuje bábätkám a malým deťom a ovláda Vojtovu metódu. Nech Vám synčeka vyšetrí - ako u neho prebehol vývoj počas 1 roka. Počiatky špičkovania sú určite už z tohto obdobia vývoja. Dovtedy môžete doma uvoľňovať lýtkové svaly - buď nech sa vaľká na masážnom valci (napr. BLACKROLL) alebo nech strečuje lýtka. Barefoot určite neodporúčam - také topánky by mu skôr podporovali špičkovanie. Skôr sú vhodné topánky, ktoré sú vyššie členkové a pevné v oblasti členku, aby mu nepustili členok do výponu na špičky. Držím palce. Pekný deň