Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • Odmieta nočník aj záchod

    Dobrý den! Mám ku vám velkú prosbu už neviem naozaj ako postupovat pri výučbe mojej dcéry na nočník.Má 3 roky a 3 mesiace a vždy ked ju chcem dat na nočník spustí plač a krik ja viem že deti sú občas vychcané ale už nemám naozaj silu bojovat.nepomohla ani ked smu kúpili viacej nočníkov ani sedátka na velký záchod jednoducho ked chce cikat alebo kakat tak jednine do plienky.ďakujem za odpoved

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Dajte jej vždy na výber, či chce ísť na nočník alebo na záchod alebo chce plienku. A rešpektujte to, ak si zase a zase vyberie plienku. Jednoducho sa s tým nateraz zmierte, prestaňte bojovať. Ak sa naozaj uvoľníte a prestanete sa snažiť, je možné, že sa situácia zmení.