Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • zajakávanie u 3 ročného chlapčeka

    Prajem vám krásny večer.
    Chcela by som sa s vami poradiť.
    Mám 3 ročného chlapčeka,chodí do škôlky a zajakáva sa.Je to väčšinou pri slabikách,kde druhé písmenko je a alebo e.
    Boli sme na logopédii,tam nám povedali,aby sme sa mu venovali.Mám pocit,že robíme maximum.Ako mu pomôcť?
    Vraj to môže byť aj z toho,že je malý ,,obojruký,, a veľmi hyperaktívny.Ako ho skrotiť?Po prípade kam ešte na vyšetrenie?

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Dôležité je, aby ste ho citlivo spomaľovali. To znamená, že ak vidíte/počujete, že sa vám snaží niečo rýchlo rýchlo povedať, zastavte sa v tom, čo robíte, posaďte si ho do lona alebo si k nemu na zem čupnite či sadnite a pozerajte mu do očí, chyťte ho za ruku alebo len tak seďte a počúvajte. Dajte mu tým najavo, že má čas, aby povedal, čo potrebuje.