Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • Ako reagovat?

    Moj syn ma 4 roky, este nenavstevuje matersku skolu,ale pri stretnuti s rovesnikmi vonku, na navsteve ...ich bije. Nepomaha dohavaranie a ja uz neviem ako mam tento problem riesit.Poradte mi prosim ako na to. Dakujem. Prajem pekny den.

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Je ťažké odpovedať, lebo to je málo informácií, ktoré ste napísala. Je totiž rozdiel, či sa vie s deťmi hrať a potom vrámci hry, napr. ak sa nahnevá, ich bije alebo je to napr. tak, že akonáhle zbadá iné deti, začne ich mlátiť hlava nehlava.
    V tom prvom prípade ho treba učiť, ako riešiť spory, konflikty, ako si obhájiť svoje, ako vyjednávať... V tom druhom prípade by som sa obrátila na nejakú detskú psychologičku, ktorá by sa problémom zaoberala viac do hĺbky a v širšom kontexte.