Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • Trauma z dovolenky a obdobie vzdoru dokopy

    Dobry den p. doktorka,
    Nasmu 3-rocnemu synovu prekypuje obdobie vzdoru, castokrat sa hneva, place, krici, nevie sam co chce, vsetko je nie, budi sa aj v noci a krici ze chce napr. "kakavko" az dovtedy kym mu ho nedame...velmi dlho sa dokaze jedovat, kricat, plakat az ma hystericky zachvat. Popritom vsetkom mame s nim aj ten problem, ze po tom ako sme sa vratili z dovolenky v chorvatsku, nechce nikam chodit, ani do obchodu, dokonca ani k babkam na navstevu, dokonca aj navstevu od nas vyhadzuje...ked niekam idem chyti totalny hystericky zachvat, ze on chce ist domov, domov, domov a dokola...este podotknem ze na cestu autom na dovolenku znasal velmi zle, tiez krical ze chce ist domov a takisto prvy den ako sme prisli kmoru preplakal az mal hystericke zachvaty ze chce ist domov, domov....chcem sa tymto spytat, ci nemoze mat traumu z toho ze sme boli dlhsi cas mimo domu a preto nechce nikam teraz chodit, len byt doma...dokonca aj pred cinziakom na ihrisku s jeho kamaratmi ked sme tak ho to niekedy chyti, ze chce ist "domov". Inak je velmi vesely, spolocensky, neskutocne vnimavy ale aj emotivny chlapec. Ma ist o mesiac do skolky, tak sme z tohto vsetkeho velmi nervozny :-(
    Dakujem za radu.

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Počkajte, ako sa situácia vyvinie. Je veľmi pravdepodobné, že postupne jeho odpor začne klesať a upokojí sa. Ak by to neprechádzalo, vyhľadajte pomoc.