Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Kiahne

    Dobry deň včera bol tyžden čo ma dcerka kiahne už sú suche a začinaju pomaly opadavať chcem sa opytat kedy može isť prvykrat vonku každý vravi inak a ja už neviem kto vraví spravne.

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň!
    Ak sú už všetky morfy zaschnuté, nemala by byť infekčná. Čo sa týka - chodiť vonku - to je skôr na Vás, ako si ju vidíte, či už má na to silu alebo nie. Každé dieťa má iný pribeh kiahní, takže pobyt vonku a voľný režim sú veľmi individuálne. Naša prvá dcéra bola fit po 7 dňoch a mala všetko už zaschnuté a odpadnuté a naša mladšia bola 2 týždne fakt chorá a až potom sa postupne dostala do formy. Takže podľa dieťaťa. No zaschnuté morfy už nie sú infekčné. S pozdravom doki Katka