Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Stolica po umelom mlieku

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je normálne ze 2 a pol týždňový synček začal kakať do každej plienky. Pije od minulého týždňa Bebu Expert pro sensitive do ktorého mu dávam aj Espumisan Comfort aj ColiPrev a raz denne Bio Gaia. Predtým pil Sunar a nevedel sa vykakať. Je predčasniatko 35+3tt, začal si včera vyžadovať viac mliečka, vypije uz 90ml každé 4h. no zároveň začal viac kakať. Má v každej plienke. Alebo je to na neho veľa mlieka preto tolko kaka ? Inač je spokojný, spinká, nevyzerá žeby ho bolelo bruško a aj priberá. Nevadí to že kaka do každej plienky ? Môže kakať viac aj kvôli tým kvapkam čo mu dávam do každého mliečka ? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Všetko je v poriadku. Početnosť stolíc je u malých dojčiat variabilná, dôležité je, že je celkovo spokojný a močí si dostatočne. S pozdravom doki Katka