Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Dvíhanie hlavicky

    Dobrý deň prosím vás je ešte v norme ak syn necelé 3m dvíha hlavičku len na pár sekund a nedrží stabilne(pevné)hlavičku?A mozem si ho dávať na nohy v polohe na bruško?dakujem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Nuž toto je málo informácií na posúdenie psycho-motorického vývoja. Každopádne vrele odporúčam knižku Eva Kiedroňová - Rozvíjej se děťátko, kde je krásne vysvetlené, čo má dieťa, kedy robiť (vždy je to plus mínus niekoľko týždňov a neskôr mesiacov), ako sa s ním hrať, ako s ním manipulovať. Je to veľmi užitočná knižka, kde je všetko krásne vysvetlené. Tak jednoduchšie zhrnutý PMV vývoj máte aj tu a viete sa od toho odraziť:
    https://vasaokidoki.sk/psychomotoricky-vyvoj-v-prvom-roku-zivota-vo-vseobecnosti/
    https://vasaokidoki.sk/jednotlive-obdobia-psychomotorickeho-vyvoja-v-prvom-roku-zivota/
    S pozdravom doki Katka