Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Dojcenie a antibiotika

    Dobry den.
    Dcerka bude mat zaciatkom februara 6 mesiacov a je plne dojcena. Kvoli bolesti klbov som bola pri lekarovi - z krvnych testov mi vysli pozitivne plucne chlamydie a nasadil mi antibiotika Sumamed na 3 tyzdne. Zvazujem ukoncenie kojenia kvoli obave ci lieky cez materske mlieko nemozu malej nejako uskodit.
    Dakujem za Vasu radu!

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! To určite nie je potrebné, bola by to dokonca veľká škoda. Určite naďalej môžte dojčiť, bez akýchkoľvek starostí ohľadom Vašej dcérky. S pozdravom doki Katka