Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Soplik už 2 mesiace

    Dobry deň,dcerka sa mi narodila predčastne v 34tt, ako nas pustili domov z nemocnice tak sme boli na kontrole u pediatra a tam nam zistil že ma covid nič jej na to nedal nemala horučky ani kašlik len soplik na dalšej kontrole uz covid nemala ale soplik jej ostal do teraz a uz to budu 2 mesiace čo ma stale plny nos odsavam jej stale použivame aj physiomer …niekedy ma zelene sopliky …
    Náš pediater sa vyjadril že to je v poriadku…
    Neviem či to mam nejaki riešit?alebo je to naozaj v poriadku?Ďakujem pekny deň prajem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň prajem! Nuž ona je drobná, naozaj môže byť zahlienená takto dlho. Treba stále dávať morskú vodu a odsávať podľa potreby. Taktiež možno trošinku zvýšiť polohu na spánok. Príp. zvážiť použitie Fenistil kvapiek. Avšak to je na Vašom pediatrovi. Ak to nevníma, ako potrebné, treba ostať pri morskej vode a odsávaní. S pozdravom doki Katka