• turistika

    Dobrý deň p. doktor,
    chcela by som sa opýtať ohľadom Vášho názoru.
    Som v 9 týždni tehotenstva, predtým som aktívne chodila na turistiku, cvičila, žila aktívne.
    Je vhodné pokračovať v turistike? Nemyslím len prechádzky po rovine, ale aj o trochu väčšie “stupáky” s prevýšením, kondične to zvládam, sem tam sa ale zadýcham. Tepy sa snažím udržať do 140 (len občas trošku vyskočia) Môžem tým uškodiť?
    Taktiež sa chcem opýtať, čo si myslíte o saunovaní v tehotenstve (žiadna fínska s 90 stupňami) , skôr parná, 65 stupňov na 5-10 minút. Je jasné, že viem všetko v tehotenstve obmedziť, no je mi ťažké mať potom z toho tehotenstva radosť, keď prichádzam o všetko, čo ma bavilo.
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    čo sa týka turistiky, určite sa neobmedzujte, pohyb v tehotnosti je veľmi priaznivý a odporúčaný.
    Sauna nie je príliš vhodná, pretože tehotné majú ovplyvnenú termoreguláciu a môže Vám prísť nevoľno až môžete odpadnúť. Ak pôjdete do sauny, nebuďte tam určite sama.