• Mimomaternicové tehotenstvo

    Dobrý deň chcem sa spýtať na váš názor, som tehotná podľa poslednej MS ktora bola 11.07.2024 som v 6tt . Je podozrenie na mimomaternicove teh. Na Sone nič nieje vidno ani gestačny vák HCG mam iba 200 čozodpovedáasi 4 tt , mám hnedé špinenie už 4 dní ale bolestí nemám žiadne , a keď je to MMT. Musím podstúpiť operáciu ale stačia nejaké tbl, injekcia ?? Prosím o váš názor Ďakujem

    Dobrý deň,
    tento stav sa volá tzv. PUL pregnancy of unknow localisation, ste tehotná, ale nevieme či je to nejaká neprosperujúca gravidita v maternici, alebo mimo nej.
    Rieši sa to pozorovaním a sledovaním dynamiky hladín HCG, ak bude klesať nie je potrebné riešenie, ak bude hodnota rovnaká, alebo bude nedostatočnej stúpať, lieči sa to liekmi - podáva sa metotrexát. Operácia sa príliš neodporúča, lebo je tu riziko, že sa tehotenstvo pri nej nenájde alebo že omylom vezmú zdravý vajcovod. Určite trvajte na podaní liekov, je to v odporúčaných postupoch. Ak by bol problém, radi sa Vás ujmeme v Ružinove.