• Kľudový režím

    Dobrý deň, pán doktor,
    viem, že takých otázok tu už je veľa, ale predsa sa chcem uistiť. Som v 31tt, na poslednej poradni mi bol odporučaný kľudový režím (ležať, ležať a ležať) kvôli tomu, že bábätko je uložené nízko ( ja mám ale pocit, že svoju polohu stále mení, po prebudení ma napr. tlačí viac pod rebrom, ku večeru ho zvyčajne cítim už nízko, opravte ma, ak je to hlúposť). Dĺžku krčku absolútne nepoznám, nikdy mi nie je oznámená, v tehotendkej knižke mám ale poznámku niečo v zmysle 2 cm na prst...bez ťažkostí a bez bolestí, pretože subjektívne ťažkosti ozaj nemám. Maordinovaný utrogestan + magnezium 1-2-2. Keďže som nebola poučena, čo znamena kludovy rezim, znamena to, ze mam len lezat a pohnut sa max na wc a do sprchy? Alebo kludovy rezim znamena aj obcasne mensie prechadzky, uprimne, je mi luto, ze mi nebol blizsie ozrejmeny dovod tychto pre mna stresujucich opatreni. Dakujem za Vasu odpoveď.

    Dobrý deň,
    ani neviem čo na to napísať.
    1. bez merania krčka neexistuje žiadny údaj o veľkosti rizika predčasného pôrodu. "nízko uložený plod" nie je medicínsky termín, ktorý by sa používal
    2. neexistujú dôkazy, že by prísny kludový režim predlžoval graviditu.

    Ja osobne by som vo Vašom prípade určite takto nepostupoval.