• Monural, 8.tt

    , Autor: Nikola_

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je Monural bezpečný v 8. týdnu těhotenství? Minulý týden jsem na pohotovosti dostala Monural (ery ++), druhý den ráno jsem donesla moc do laboratoře a moc byl sterilní, proto paní doktorka rozhodla druhé balení nedat. Výtěr z pochvy byl též v pořádku. Dnes se mi ale vrátily ve větší míře problémy (tlak v podbřišku, pálení, pocit plného měchýře), uro prouzky ukazují Leu, Bilk +. Je bezpečné dát si druhé balení Monuralu? Případně jen rezimova opatření, plus napr. manosa. Mockrát děkuji za odpověď.

    Dobrý deň,
    neexistuje dôkaz že by fosfomycín (monural) poškodzoval plod, ale látka preniká cez placentu.
    Osobne by som odporučil vziať kultiváciu moča a liečil by som podľa príčiny, ak už raz po Monurale sa problémy vrátili.