• Povolena chlopna

    , Autor: NIANA

    Dobrý deň pán doktor mám ešte jednu otázku som uz na konci tehotenstva 39tt a dnes som bola na kardiologiu zistili my že mam povolenu chlopnu preto mam bolest na hrudi a búšenie srdca veľmi sa bojim ze moje srdce pôrod nezvladne myslite ze babetko je nejako ohrozene kvôli mojej povolenej chlopne

    Dobrý deň,
    Vaše srdce pôrod určite zvládne ak nemáte známky zlyhávania (dušnosť). Neviem presne o aký nález ide, ale kolegovia kardiologovia majú europske odporúčania pre tehotné so ochorením srdca, kde je presne popísané, čo je potreba robiť. Pokiaľ viem, nálezy na chlopniach sú indikáciou k cisárskemu rezu iba v prípade, ak je pri nich rozšírená hlavná cieva (aorta).