• Platnicka

    , Autor: Lieska10

    Dobry den,pan profesor. Dozvedela som sa az teraz od obvodnej lekarky,ze platnicky vysinute mozu byt problem pri porode. Som v 39 tyzdni. Uz dlhe roky mam problem s platnickou L4/l5. Sem tam pobolieva. Na operaciu to nebolo,utlak miechy nebol....snazila som sa zistit dnes od svojej neurologicky,ci mozem rodit normalne a ze to ona taketo info nikdy nedavala zenam,ze to ma vediet gynekolog.....poradnu s nim mam az o tyzden a popravde mam strach,ci ma porod nechyti skor nez s nim budem a ci mi bude vediet vobec zodpovedat tuto otazku. Tehotenstvo preslo bez nejakych problemov s chrbticou.Smiem vas poprosit o vas nazor? Dakujem.

    Dobrý deň,
    JEDNOZNAČNE MOŽETE RODIŤ PRIRODZENE. Určite si nenechajte od niekoho zakázať prirodzený pôrod. Jedinou indikáciou k cisárskemu rezu je akútny výhrez platničky v posledných mesiacoch pred pôrodom. Inak sa určite preferuje prirodzený pôrod, pretože ležanie je pri platničkách nepríjemné, skoré vstávanie po pôrode je oveľa lepšie.