• Tvrdnutie brucha v 17 tt

    , Autor: Mice169

    Dobrý deň. Je to.moje druhé tehotenstvo. Tvrdnutie brucha poznám, ale vo vyššom štádiu okolo 35 tt. Teraz som v 17 tt a tvrdne mi počas dňa bruško. Dnes som začala kvôli tomu s užívaním magnézia. Žiadne iné problémy nemám, bolesti, výtok ...

    Prosím vás, kedy to môže byť nebezpečné, resp.kedy navštíviť lekára? Je vôbec nejaké riziko pri tvrdnutí bruška? Ďakujem za odpoveď ????

    Dobrý deň,
    samotné tvrdnutie nie je nebezpečné, problém vzniká vtedy, ak sa skracuje krčok maternice. Ak by hrozil potrat v dôsledku kontrakcii maternice, nevieme ho zastaviť, pretože väčšinou sa jedná o infekciu alebo iný závažný stav plodu. Pri nasledovnej poradni Vám lekár vyšetrí dlžku krčku a podľa toho sa uvidí prognóza.