• Prietoky

    , Autor: Nika5713

    Dobrý deň , prosím Vás som v 34/6 tt , a hodnoty sú UA RI 0,72
    PI 1,18
    MCA PI 1,91
    Záver UA PI nad 95% .
    Je to stále na hospitalizáciu ? Dakujem

    Dobrý deň,
    takto sa to nedá zodpovedať, prietoky v pupočníkovej tepne sú iba jeden parameter, je potrebné zhodnoti´t rast plodu, predovšetkým dynamiku jeho rastu a množstvo plodovej vody. U nás v Ružinove kvôli prietokom obvykle nehospitalizujeme, odporúčame opakované kardiotokografické vyšetrenia pomocou tzv. komputer CTG, teda zhodnotenie rizika hypoxie plodu na základe hodnotenia krátkodobej variability. A opakujeme prietoky spolu so sledovaním rastu plodu každých 14 dní. Liečba neexistuje, iba sledovanie a pri známkach ohrozenia plodu predčasný pôrod.