• Zápcha

    , Autor: Atina

    Dobrý večer,
    od 12. týždňa užívam Maltofer železo 2x za deň, od 30. týždňa 1x za deň.
    Som v 30. týždni tehotenstva. Stolicu mám momentálne
    asi každý piaty deň. Predtým som problém nemala, začalo sa to užívaním železa. Veľmi ťažko sa mi momentálne spúšťa stolica, cítim občas tlaky v konečníku, pichanie. Keď som 3 dni neužívala železo, tak stolicu som mala mäkkú. Stále mi len idú vetry.
    Na poradni som bola, všetko je v poriadku. Odporučili mi len 1x za deň užívať železo, v 29. týždni mi bol robený odber krvi a stále mám hgb pod 120, teraz 108.
    Ďakujem za radu

    Dobrý deň,
    je bežným vedľajším účinkom preparátov so železom, že spôsobujú zápchu. Okrem toho je to tiež bežným problémom v tehotnosti, pretože je mierne spomalený chod čriev, kvôli progesterónu.
    Môžete skúsiť zameniť preparát za iný, či Vám nesadne lepšie, ale pri hemoglobíne 108 nie je užívanie bezprostredne nutné, respktíve bude stačiť raz za dva dni.