• Celodenne zvracanie

    Dobry den,
    som cca v 5tyzdni tehotenstva a uz 2 tyzden ma trapi celodenna nevolnost, zvracanie 3-4x denne a zapcha spojena s hemoroidmi.
    Je to moja druha tehotnost,uz aj pri prvom synovi som mala tieto tazkosti,krvacala som hned od zaciatku,uzivala hormony a mala kludovy rezim.Pocas celeho tehotenstva som sa trapila s roznymi diagnozami,najprv hroziaci potrat,neskorsie zle ulozena placenta,potom riziko predcasneho porodu.Syn sa nakoniec narodil 2tyzdne pre terminom (3530/52).
    V sucasnosti mam obavy,ci toto caste zvracanie nebude opakovane smerovat ku krvacaniu,resp.k inym tazkostiam,ktore by mohli ohrozit zivotaschopnost plodu.
    Jest mi nechuti,pitny rezim mam slaby,max.1l tekutin,vsetko co zjem,vypijem ma tazi v zaludku,kazdu chvilu ma napina na zvracanie,jedine co pomaha je spanok.
    Kedze mam 19mesacneho syna,oktoreho sa staram sama,lebo manzel chodi na tyzdnovky,mam velky problem s varenim,s pachmi,som stale unavena,strieadaju sa mi navaly tepla a zimnica.
    Uzivam sice homeopatika na nevolnost,ale nemam pocit ,zeby to fungovalo,za 2tyzdne som uz schudla 3kg.
    Prve vysetrenie u gynekologa ma este len caka,1.10.2010,ale mam velky strach,ze ma bude chciet hospitalizovat,co si neviem pri malom dietati predstavit.
    Ako prekonat tieto tazkosti a ako sa vyhnut hospitalizacii?
    Dakujem velmi pekne
    S pozdravom

    Andrea Kovalčíková

    Dobrý deň,
    hospitalizácia nie je nutná, pokiaľ sa nezistia zmeny v krvi. Takéto zvracanie je pomerne časté a skúsi´t možete Degan alebo Torecan, alebo voľne predajné tabletky na báze zázvoru.