• Žlčníkové kamene

    , Autor: lenka128

    Dobrý deň, chcem sa spýtať minulý rok 2.12.2022 som bola u lekárky kôli častejším bolestiam brucha, poslala ma na sono, ktoré mi bolo robené 9.2.2023 a podľa vyšetrenia mi vyšli,že mám žlčníkové kamene vo veľkosti 4mm. Minulý mesiac 13.1.2023 mi robila dr. usg brucha pretože mi meškala menštruácia ( na druhý deň 14.1. mi menštruácia prišla ) no moja otázka znie je možné,že práve toto sono vyšetrenie nemohlo zachytiť spomenuté kamene ? Na gynekologickom sone som mala brucho čisté, som z toho trošku zmätená a neviem či sa mám objednať na operáciu alebo nie.
    Ďakujem za odpoveď a pekný deň prajem

    Dobrý deň,
    ak dobre rozumiem otázke, tak gynekologička nenašla žlčníkové kamene, čo je logické, pretože ich nehľadala.
    Ultrazvukové vyšetrenie orgánov dutiny brušnej spadá do kompetencie rádiogiagnostika a nie gynekológa, u nás sa vyšetrujú iba orgány v malej panve.