• Tlak na konečník

    , Autor: Maigas

    Dobrý večer, aktuálne som v prebiehajúcom 23tt a v nedeľu som mala bolesti brucha a krížov a mierny tlak zo spodu. Išla som teda na pohotovosť kde však všetko bolo v poriadku ( kŕčok zavretý, tuhy, vyše cez 5cm)ale dali mi infuziu a prikázali Kludovy režim. Bolesť ako tak zmizla ale mierny tlak v konečníku nie. Tento tlak nemám celý deň a nie je bolestivý skor pocitovo nepríjemný ako keby mám zastavené vetry. Prosím vás môže to byť tým alebo to môže mať aj inú príčinu? Ďakujem

    Dobrý deň,
    najpodstatnejší je nález na krčku - meraný vaginálnym ultrazvukom, ak je nad 50 mm, tak momentálne nemáte napriek nepríjemným pocitom zvýšené riziko potratu.
    Tlak v konečníku ani nemusí súvisieť s nálezom na pôrodných cestách, môžu ho spôsobovať aj hemeroidy alebo zácpa.
    S kľudovým režimom to netreba prehánať, nebolo dokázané, že by znížil riziko predčasného pôrodu a potratu. Sama uvidíte, aká primeraná denná aktivita je pre Vás znesiteľná.