• kontrola krčka

    Dobrý deň pán doktor,
    obraciam sa na Vás s otázkou ohľadom môjho momentálneho stavu. Som v 26tt a po včerajšej kontrole, kedy mi bola nameraná hodnota krčku 3,4 cm som dostala odporúčanie na kľudový režim. Doteraz prebehlo tehotenstvo úplne bez komplikácii, som športovo aktívna a zrazu mám ležať na ľavom boku a hlavne nesedieť. Je táto hodnota v tomto období riziková a aké parametre by mal krčok ideálne mať? Môj gynekológ mi nasadil utrogestan (ráno, večer) a kontrolu o 2 týždne. Čo môžem urobiť pre to, aby sa stav rapídne nezhoršil? Je naozaj dobré iba ležanie a šetrenie sa? Ďakujem Vám vopred za odpoveď.

    Dobrý deň,
    hodnota krčka nad 30 mm je úplne normálna (ak je to merané ultrazvukom) takže sa mi až nechce veriť, že Vás niekto obmedzuje kvôli 34 mm, nepomýlila ste sa?
    Utrogestan sa dáva pri hodnote pod 25 mm. Možno nemám ucelené informácie, ale naozaj si myslím, že ste úplne zdravá tehotná, čo sa týka dlžky krčka.