• Pasívne fajčenie

    , Autor: Megina

    Dobrý deň, chcem sa opýtať ohľadom pasívneho fajčenia. Člen domácnosti fajčí v miestnosti, cez ktorú občas prechádzam. Často pri tom na neho narazím práve keď fajčí, čiže sa aj ja toho dymu nadýcham. Je to síce len pár sekúnd, no napriek tomu mám obavy či to nemôže nejako bábätku uškodiť. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    myslím, že takáto krátka expozícia nemá na vyvíjajúci sa plod vplyv.
    Ak by si zapálil počas spoločného pobytu v jednej miestnosti, je potrebné ho upozorniť, že nechcete vdychovať škodliviny. Ale občasný prechod cez zafajčenú miestnosť riziká komplikácií nezvyšuje.