• otehotnenie pocas dojcenia

    , Autor: bleelka

    Dobry den, svoju takmer 22 mesacnu dceru este kojim. Od januara mam menstruaciu, o dalsie dieta sa snazime od aprila, no zatial bezuspesne. Dceru kojim tak 4krat denne a raz v noci. Menstruaciu mam pravidelnu, meriam aj BT, prvu polku cyklu je teplota 36,5 C a druhu 36,8 C. V prvej polovici cyklu je pritomny aj hlien. Je mozne, ze napriek tomu neovulujem? Menstruacia vsak niekedy byva len cista krv, absolutne ziadna sliznica ci vystelka. Cim to moze byt sposobene? Je dovod neotehotnenia kojenie alebo mame patrat po inej pricine? Dcerku by som chcela odstavit postupne nakolko u nej to bude velmi tazke, kedze si to neda vysvetlit a je velmi naviazana na prsnik, no otehotniet by som chcela v priebehu najblizsich par mesiacov. Velmi pekne dakujem za radu!

    Dobrý deň,
    kojenie je antikoncepcia, z celosvetového hľadiska zabráni viac tehotnostiam ako ostatné druhy antikoncepcie dokopy.
    Je účinnejšia ako prezervatív. Takže nepočítajte mesiace "snaženia" pretože ste bola chránená, až odstavíte svoju dvojročnú dcéru, možete znovu otehotnieť. Ide iba o to, že isto by sa našlo centrum asistovanej reprodukcie, ktoré by Vás začalo liečiť, najlepšie umelým oplodnením za 1000 euro.
    Samozrejme poznáte ženy, ktoré pri kojení otehotneli, rovnako ako poznáme ženy, ktoré otehotneli pri použití prezervatívu.