• Som v 20 týždni tehotenstva a nič som nepribrala

    Dobrý deň pán doktor, je normálne že som v 20 týždni tehotenstva a nič som nepribrala? Ešte vám napíšem pár dôležitých informácií mám 25 rokov a mám výšku 156 cm. Keď som otehotnela s dcérkou mala som 80 kg, pred pôrodom som vážila 93 kg, po pôrode som schudla na 80 ale opäť sa to vyšplhalo hore a keď som druhý krát otehotnela mala som 90 kg a na tejto váhe stojím dosť dlho dokonca aj teraz v 20 týždni tehotenstva, nijako sa neobmedzujem, dlho mi bolo nevoľno tak 2 kg išli dole. Ja viem, že mám nadváhu ale strach premohla túžba po dieťatku :-) Bojím sa či to neohrozí moje dieťatko, je to v poriadku? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď Zuzka

    Dobrý deň,
    pri obezite v gravidite nemusíte p ribrať vobec, rast plodu kompenzuje úbytok tukového tkaniva. Dokonca by bolo veľmi osožné, keby ste počas gravidity schudla, aby ste nedostala tehotenskú cukrovku a vysoký tlak.