Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,175 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Som v 20 týždni tehotenstva a nič som nepribrala

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor, je normálne že som v 20 týždni tehotenstva a nič som nepribrala? Ešte vám napíšem pár dôležitých informácií mám 25 rokov a mám výšku 156 cm. Keď som otehotnela s dcérkou mala som 80 kg, pred pôrodom som vážila 93 kg, po pôrode som schudla na 80 ale opäť sa to vyšplhalo hore a keď som druhý krát otehotnela mala som 90 kg a na tejto váhe stojím dosť dlho dokonca aj teraz v 20 týždni tehotenstva, nijako sa neobmedzujem, dlho mi bolo nevoľno tak 2 kg išli dole. Ja viem, že mám nadváhu ale strach premohla túžba po dieťatku :-) Bojím sa či to neohrozí moje dieťatko, je to v poriadku? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď Zuzka

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  pri obezite v gravidite nemusíte p ribrať vobec, rast plodu kompenzuje úbytok tukového tkaniva. Dokonca by bolo veľmi osožné, keby ste počas gravidity schudla, aby ste nedostala tehotenskú cukrovku a vysoký tlak.