• asymetria plodu

    Dobrý deň, potebujem vašu radu.
    Bol mi robený ultrazvuk v týždni 31/6 a rozmery boli FL-62-32/0
    BPD 85-34/6
    bruško 28,1-32/2

    a ďalší ultrazvuk v35/0 a rozmery boli BPD 92-38/5
    AC 30,/-35/0
    FL 66-34/0
    PV norma, EFW-2624g,placenta v predu, fundus flowmetria a.umbilicalis : A/B 2,0-norma
    POUR 0,48- norma. Podľa merania vychádza veľká hlavička. Môhlo byť dieťa ovplyvnené tým,že do 3 mesiaca som užívala duphaston a magnézium. Nehrozí, ža sa dieťa narodí postihnuté?
    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, hlavička je úplne v medziach normy a vhodné by bolo doplniť jej obvod, nemusíte sa stresovať, riziko postihnutia nie je zvýšené oproti ostatným.