• E.colli

    Dobrý deň pán doktor,
    chcela som sa Vás poprosiť o Váš názor.Prvé tehotenstvo som mala rizikové, v 29tt ma hospitalizovali,keďže som sa začala otvárať,a hrozil predčasný pôrod.Pôrod mi nakoniec týždeň pred termínom vyvolávali, lebo som už od 36tt bola otvorená na 3-4 cm a 18 dní ma liečili na pozitívne E.colli antibiotikami,ale neúspešne,tak nechceli čakať aby malý nedostal nejakú infekciu.Po pôrode robili synovi vzorku z ucha,bola samozrejme pozitívna,keďže som rodila prirodzene. Na kontrole u môjho gynekologa, mi bolo po pôrode povedané, že mňa nebudú liečiť, i keď mám E.colli naďalej pozitívne.
    Na jeseň plánujeme s manželom ďalšie tehotenstvo,a to je moja otázka, či môžem otehotnieť, i keď mám stále E.colli pozitívne?Od pôrodu v máji 2009 mi ale nikto výter nerobil, čaká ma len ster z krčka v septembri.
    A mám ešte 1 otázku, syna mám kompletne, teda 2 dávakami zaočkovaného proti kiahňam, ja s manželom sme kiahne neprekonali, každý sme sa zaočkovali jednou dávkou,viem že treba dve, ale vakcíny su dosť finančne náročné, preto som sa chcela opýtať, že ak otehotniem, ako ma chráni ta jedna vakcína???
    Dočítala som sa že po zaočkovaní žena nesmie 3 mesiace otehotnieť, je to pravda?Sú 3mesiace dostačujúce?Manžel totiž pracuje v zahraaničí a domov chodí raz za mesiac na týždeň, takže rátam s tým, že nebude asi ľahké otehotnieť, preto by sme chceli začať "pracovať"na bábatku čo najskôr.
    A moja posledná otázka sa týka tehotenských vitamínov,u syna som 3 mesiace pred tehotenstvom a prvý trimester užívala čistú kyselinu listovú,lebo môj lekár tvrdil, že je to jediný preparát, ktorého účinky sú dokázané výskumom,ale na trhu dostať mnoho vitamínov s omega kyselinami, atď.Či by nebolo niečo vhodnejšie,keď som mala prvé tehotenstvo ohrozené.Chcela by som začať preparát užívať už teraz, preto som sa chcela opýtať i na dávkovanie???U syna som užívala len tú kyselinu,ale dávkovanie si už nepamatám.
    Ďakujem veľmi pekne

    Dobrý deň,
    E. colli je normálna súčasť pošvovej flóry a samozrejme sa nemá liečiť, to že malo dieťa E coli v uchu nemusí vobec s porodom súvisieť. Som rád, že Vám výtery nerobili, lebo výtery sa robia iba pri opakovaných prejovch infekcie, a nie zdravým bezpríznakovým ženám.
    Či Vás chráni jedna vakcína netuším, iste je dovod, že sa majú podať dve. Vakcína proti kiahňam je živou vakcínou, preto sa nedoporučuje otehotnieť.
    Normálne sa stravujúca žena nemusí žiadne vitamíny brať, skúste si radšej zaplatiť miesto toho dokončenie očkovania proti varicelle.