• dojcenie pocas tehotenstva

    Dobry den, pan doktor. Chcela by som vediet ako to vlastne je s dojcenim v tehotenstve. Podla laktacnej poradkyne to nie je ziaden problem kojit dieta pocas celeho tehotenstva a podla gynekologa kojit nesmiem. Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    nie sú na to štúdie, ale teoreticky zvýšený prolaktín pri kojení može zvyšovať riziko potratu (je to iba teoratická úvaha niektorých autorov) a vylučovanie oxytocínu može sposobiť predčasné kontrakcie, ale ako píšem, žiadnu relevantnú štúdiu som na to nečítal.