• prietoky a bolestive pohyby babatka

    Dobry den,
    viem, ze uz ste na mnoho otazok suvisiacich s prietokmi odpovedali, no mna by zaujimalo co znamenaju pre babatko zle prietoky, taktiez som na tomto vysetreni bola a boli mi namerane hodnoty BPD- 7,50 /30,1tt/, FL- 5,5 /29tt/, placenta na zadnej stene gr.I, SD- 4,04, moj lekar mi predpisal danium 2x1 k magne B6, ktore som brala aj pred vysetrenim, po dvoch dnoch som bola na prietoky znova a vysledok bol PI-1,15, RI- 0,68 a SD- 3,14
    Este mam na vas jednu otazku, chcela by som tiez vediet, co moze sposobovat bolestive pohyby babatka, ktore casto pocitujem, suvisi to s tymi prietokmi? dakujem

    Dobrý deň, prietoky su vyštrenie ktoré sleduje funkciu placenty v prípadoch nedostatočného rastu plodu. samostatne nemá význam ich vyšetrovať
    Absurdnosť situácie vo Vašom prípade dokazuje fakt, že Vám nezmerali obvod bruška plodu, čo je najdóležitejší parameter, ktorý ukazuje výživu plodu.
    SD my nepoužívame, a RI ktoré uvádzate je v norme.
    S bolestivými pohybmi to nesuvisí.