Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,513 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • 6 mesiac tehotenstva bolesti

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, som 22-23tt a chcela by som sa opýtať niekedy mám také bolesti ako keby som mala dostať menštruáciu. Intenzivnejsie ich citim v noci ked sa prevalujem z boka na bok. Strasia ma, ze ked ma zena v tehotenstve bolesti ako pri menzese tak sa otvara. Pohyby dietatka citim niekedy viac niekedy menej. Liecim sa teraz na zapal posvy polygynaxom zobrala som zatial 3 ks dalej beriem magne b6 3x2 denne, sorbifer 2x denne, acidum folicum 2x denne. Sú takeho mierne menštruačné bolesti v mojom štádiu normálne? Moze branie polygynaxu sposobovat takeho bolesti? Vopred Dakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  je zaujímavé, že zo všetkých liekov na liečbu pošvovej infekcie sa v tehotnosti nedoporuučuje polygynax a ja tu v poradni neustále narážam na to, že slovenskí gynekologovia ho veľmi radi tehotným dávajú.
  Polygynax uvedené bolesti nerobí.
  Ak je nález pri vyšetreni v norme, bolesti nič neznamenajú, ale samozrejme nedá sa garantovať, že nepotratíte, to sa nedá garantovať nikomu.