Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,182 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • herpes genitalis

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  som v 13 TT a od mám problém s genitálnym herpesom už asi dva roky. Lenže od 6TT som ho už mala 6 krát a na perách 2 krát. Môj gynekológ mi povedal, že si to mám natierať maximálne herpesinom. Som z toho vystresovaná, lebo mi to znepríjemňuje život aj tehotenstvo. Vraj by malo byť dieťatko chránené protilátkami, ale ako to je, ak ho mám prakticky už dva mesiace non-stop. Kedysi som brala preventívne lyzín a herpes som nemala tak často a trval kratšie. Moja kamarátka mi hovorila, že jej gynekologička jej nasadila v tehotenstve Herpexin + B-komplex, 2 krát denne a pomáhlalo jej to. Mohla by som aj ja brať niečo také preventívne jeden týždeň do mesiaca? Alebo je ešte niečo, čo by som mohla urobiť?
  Ďakujem

Podobné otázky

 • Otázka

  , Autor: Vlasta55

  Dobrý deň, spravili sami červené bodky ako pri posve a dole ale aj môjmu priatelovi na zaluďi cervene bodky bola som u gynekologa na steri a vsetko mam v poriadku co mozu byt tie cervene bodky ktoré sa nám spravili pouzivam krem clotrimazol som aj tehotna

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  bez vyšetrenia netuší, čo tie Vaše červené bodky znamenajú, môže to byť aj herpes genitalis. Ster nič nepovie, ak sa neposlal na špecializované virologické vyšetrenie.

 • herpes genitalis v tehotenstve

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den, rada by som sa opytala na herpes genitalis v 1. mesiaci tehotenstva. Herpes sa mi objavil prvy krat zivote a to v 3.tt. Brala som tabletky Herpesin po odporuceni koznej lekarky. O tehotenstve som doposial nevedela. Je tato forma herpesu nebezpecna pre plod na zaciatku tehotenstva? Docitala som sa, ze ak by sa herpes objavil znova pri porode je nutne vykonat cisarsky rez. Dakujem za odpoved

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  vhodné by bolo otestovať, či máte protilátky proti herpesu, typu 1 a typu 2. Tieto protilátky Vás chránia pred poškodením plodu, ak ide o úplne prvú infekciu (nemala ste ani herpes na puse) potom je poškodenie plodu možné. Avšak primárny infekt býva veľmi rozsiahly a bolestivý.
  Ak by sa Vám výsev opakoval, potom je vhodné od 36. týždňa až do porodu brať herpesin 3x400 mg denn, aby ste v čase porodu nemala výsev.