Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,200 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Hustý hnedastý výtok

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, som v 16. týždni tehotenstva (pred približne dvoma týzďňami som jednorazovo zakrvácala, príčinou bola prevdepodobne placenta praevia marginalis, od začiatku tehotenstva mám slabú, zatiaľ neliečenú, mykózu). Dnes som pri toealete našla veľmi hustý krémový výtok svetlo hnedej farby. Nešlo ani o samotný výtok, skôr to bol veľký kus hmoty krémovej konzistencie, napriek hnedastej farbe som nemala pocit, že by bol zafarbený od krvi, vôbec nezapáchal, zvyšok výtoku bol riedši a biely tak ako doposiaľ. Najbližšiu poradňu mám 5.3., mala by som s týmto problémom navštíviť lekára skôr? Nestretli ste sa s takýmto problémom, nedá sa odhadnúť čo by mhlo byť príčinou? Ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  nič sa nedeje, je to zmiešaná vyzrážaná krv s výtokom. Preliečte si mykozu Canestenom. Čo sa týka hnedého špinenia, to sa liečiť nedá, treba počkať ako sa situácia vyvinie.

Podobné otázky

 • Hustý hnedastý výtok 2

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, som v 16. týždni tehotenstva a včera som Vám písala o zvláštnom výtoku, ktorý sa u mňa jednorázovo objavil (obsah svojej pôvodnej otázky prikladám nižšie pre info). Nedalo mi to a šla som dnes k lekárke. Vyšetrila ma, po zvláštnom výtoku a ani po žiadnej krvi nebolo ani stopy. Nič nové nenašla okrem tej nízko položenej placenty. Záver v správe bol: specula portio kkonické, bránka jamka, kolpo OE soor, palp. uterus normotonický, velkosti grav m IV, cervix formovaný, uzatvorený, neskrátený, UZV akcia +, pohyby+, placenta previa marginalis, diagnostický záver: N76.1 iné zápaly pošvy a vulvy, subakútna a chronická vaginitída, záver: colpitis mycotica. Predpísala mi Gynazol 2 vaginálny krém 1x5g na jednorázové použitie. Pýtala som sa na Canesten 6 vaginálny krém a na Canesten 6 vaginálne tablety keďže moja mykóza trvá už pomerne dlho, odbila ma však, že podľa výtoku nie je ta mykóza moc silná, že jednorazové použitie Gynazolu by mi malo stačiť. Čo si o tom myslíte? Ktorý z prípravkov mám použiť, o Gynazole nič neviem, je pre bábätko bezpečný alebo si mám radšej kúpiť Canesten 6? Ďakujem.

  moja pôvodná otázka:
  "som v 16. týždni tehotenstva (pred približne dvoma týzďňami som jednorazovo zakrvácala, príčinou bola prevdepodobne placenta praevia marginalis, od začiatku tehotenstva mám slabú, zatiaľ neliečenú, mykózu). Dnes som pri toealete našla veľmi hustý krémový výtok svetlo hnedej farby. Nešlo ani o samotný výtok, skôr to bol veľký kus hmoty krémovej konzistencie, napriek hnedastej farbe som nemala pocit, že by bol zafarbený od krvi, vôbec nezapáchal, zvyšok výtoku bol riedši a biely tak ako doposiaľ. Najbližšiu poradňu mám 5.3., mala by som s týmto problémom navštíviť lekára skôr? Nestretli ste sa s takýmto problémom, nedá sa odhadnúť čo by mhlo byť príčinou?"