• vysledky testov rubeolla a HGB

    Dobry den pan doktor,
    prosim Vas o rada a zaroven o upokojenie, dnes rano som bola na odber krvi kvoly cukrovke a genetika a popritom mi sestricka napisalal do tehotenskej knizky vysledky predchadzajucich odberov krvi. Co ma znepokojilo bolo :

    rubeolla IgG - 23,900 - pozitiv. viete mi k tomu nieco povedat, mam sa obavat? su tieto vysledky ohrozujuce moj plod??? som v 12tyz.tehotenstva a vystrasilo ma to, ked som videla ze pozitiv. co to znamena?

    a tiez mi vyslo a mam pociarknute HGB - 118,00 vraj norma je 120-160. co to znamena pre mna a moje tehotenstvo? moze to ohrozit plod?

    idem do poradne o dva tyzdne , tak by som velmi rada poznala este predtym aj Vas nazor.
    DAkujem Vam velmi pekne za Vasu skoru a uprimnu odpoved.
    Prajem pekny den,
    S pozdravom,
    Simina

    Dobrý deň,
    celá naša populácia je proti rubeole očkovaná preto máme všetci pozitívne protilátky. Posledný potrat kvoli rubeloe bol v anglii v roku 1990 odvtedy sa poškodenie plodu rubeolou nevyskytlo a je úplne zbytočné to vyšetrovať, stojí to peniaze poisťovne.
    Pozitívn znamená že ste bola očkovaná.