• kolkokrat cisarsky rez?

    Dobry den, pan doktor.
    Momentalne som v 35.t.t, prvy pôrod som mala cisarskym rezom a pradepodobne aj teraz budem mat sekciu.Velmi som chcela rodit spontanne s epiduralnou analgeziou no v nasej presovskej nemocnici mi nechceli vyjst v ustrety, kvoli tomu, ze hrozi ruptura stehov na maternici a nebudem to citit, v jednom prispevku ste odpovedali mamicke ze u vas sa to bezne robi ze riziko je minimalne...
    Cakame pravdepodobne dievcatko, aj prve mame dievca a velmi tuzime po chlapcovi, este by sme chceli sa pokusat, lenze problem je v tom, ze ked to nevyjde ani do tretice, tak stvrty cisarsky rez mi neurobia, ci sa mylim?Kolkokrat je povoleny cisarsky rez, doteraz som pocula len max.o 3.
    Dakujem velmi pekne za odpoved.

    Dobrý deň,
    z Prešova nie je to ďaleko do Košíc, opýtajte sa tam, ako sú zvyknutí, autom dojdete aj počas porodu, možno Vás nechajú rodi´t spontánne aj s epid analgéziou.
    Povolených cisárskych rezov je bárskoľko, iba matka musí byť poučená, ža sa zakaždým zvyšuje riziko prasknutia jazvy a závažných následkov, ak toto riziko si vezme na seba, potom može mať cisárskych rezov aj 5.
    Ale pomerne bezpečné sú 2-3.