• horká chuť v ústach

    Dobrý deň, pán doktor, som v 9 tt., čakám svoje tretie dieťatko. Mám problém s celodennými nevoľnosťami. Niektoré veci nemôžem jesť vôbec, vadí mi všetko sladké, neznesiem, žiaľ, ani ovocie. Zvracanie našťastie nie je také časté, skôr ma len celý deň napína a je mi zle. Keď zvraciam, sú to väššinou žalúdočné, až duodenálne šťavy, zvracanie je dosť bolestivé. Poboliva ma aj pod oboma rebrovými oblúkmi a mám horkú chuť v ústach. Sú toto klasické tehotenské nevoľnosti, alebo sa už jedná o nejaký iný problém? V prvej gravidite som nevracala vôbec, len mi bolo občas zle, v druhej gravidite som zvracala skoro 5 mesiacov a schudla som počas nich 10 kg. Pri počatí a pri pôrode som mala totožnú hmotnosť. V tejto gravidite je to zatiaľ najhoršie. Začalo mi byť zle veľmi skoro, presne v deň vynechania menštruácie. Rada by som sa vyhla braniu liekov proti nevoľnosti, aj hospitalizácii.Mám očakávať podobný priebeh ako pri druhej gravidite? Ako sa dájú takéto nevoľnosti trochu zmierniť? Potrbujem sa starať o deti a toto mo dosť uberá sily.

    Dobrý deň,
    áno, vyzerá to na klasické príznaky, ale bez vyšetrenia Vám to nemožem na 100% zaručiť.
    Skúste čaj alebo výťažky zo zázvoru, ak sa stav neupraví, je potrebné vyšetrenie.