Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,568 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Surne...

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den mam otazku podla terminu poslednej menstruacie by som mala byt momentalne v 31.tyzdni tehotenstva,ale pri poslednej navsteve gynekologa mi oznamil,ze je to len 28+5.Ako tomu mam teraz rozumiet?Jeho otazka na mna bola aku vahu som mala ja ked som sa narodila.Suvisi to s tym,ze sa pomalsie vyvija,alebo je vsetko v poriadku?Vopred Vam dakujem za odpoved.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  na 100 % platí termín stanovený podľa prvého ultrazvuku do 12. týždňa gravidity, neskor sa termín nesmie meniť. Je možné, že Váš plod je menší.

Podobné otázky

 • črevné baktérie v tehotenstve - prosím, veľmi súrne...

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  prosím Vás znovu o radu. Nenapísali ste mi, čo si myslíte o postupe mojej lekárky. Opakovane mi z výteru zistia e-coli a enterokoka, ktoré lieči antibiotikami. Po liečbe zoberie opäť výter, a nález e-coli a enterokok je už masívne, a pred liečbou slovo "masívne" nebolo uvedené vo výsledkoch. Lekárka ma upozorňovala, že takéto neliečené črevné baktérie spôsobujú predčasné pôrody a sú veľmi nebezpečné. Dostala som teraz krém Dalacin...Pýtala som sa jej, či by som nemala vyskúšať nejaké čípky na upravenie pošvovej flóry, ale povedala, že sa môžu brať iba vtedy, ak je tam prostredie, v ktorom sa nenachádzajú črevné baktérie, lebo by sa mohli premnožiť laktobacily a narobiť ešte väčšie škody. Veľmi Vás prosím, napíšte mi svoj názor. Sisinqa

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  DObrý deň,
  obe baktérie sú v pošve normálne a nič nerobia, ak nemáte žiadne potiaže, nie je nutná liečba.
  Ak chcete, kúpte si Lactovag čípky, sú v tehotnosti bezpečné a posilujú imunitu pošvy.