• Hladina HCG a mimomaternicové tehotenstvo

    Dobrý deň. Podľa dňa PM som v 7 týždni. Moja hladina HCG stúpa , 1O.l2 som mala HCG 218, l6.l2 3O11 a dnes lOOOO. I napriek tomu na maternici nebolo nič vidno, len asi "gestačný vačok", aj to nebolo isté. Chceli ma nechať hospitalizovať v dif.dg ide o mimomaternicové, alebo hroziaci potrat. Mám len slabé kŕče v podbrušku, inak nič. Može to byť mimomaternicové aj keď je hladina HCG fyziologická?? Lebo potrat asi nie,ak mi to stále stúpa. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    doležitý je ultrazvukový náelz, ak máte gestačný váčok, tak ste normálne tehotná, ak tam nie je nič, tak máte asi mimomaternicovú graviditu.
    Hladiny HCG nie sú doležité, iba ich dynamika, ktorá je vo Vašom prípade normálna.
    Potreba je zopakovať ultrazvuk za 4 dni a uvidíte nárast plodu.