Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,159 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • horuci kupel

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den ja by som sa chcela opytat ze mam velmi rada horuci kupel som nan zviknuta trosku chladnejsia voda a je mi hned zima som v deviatom mesiaci a az teraz som zistila ze sa to nesmie ze to moze sposobit poskodenie plodu ci ze doteraz som sa stale kupala v horucej vode a nic mi nebolo k lekarovi chodim na prehliadky a nikdy mi nic nepovedal a podla vysetreni vyzera byt vsetko v poriadku ale mam velky strach co ak som svojou nevedomostou ublizila svojmu babatku co moze sposobit ake poskodenie plodu?Mam z toho velky strach.Dakujem dovidenia.

Podobné otázky

 • Horúci kúpeľ - ľadová sprcha

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor,
  doteraz som 2x denne praktikovala moje 2 "úchylky" - horúci kúpeľ a následná ľadová sprcha. Som na začiatku tehotenstva a chcem sa opýtať, či sa toho musím vzdať? Kúpeľa mi asi nedoporučíte, ale čo otužovanie? Mám si ho tiež odpustiť? Alebo sa vyvarovať ochladzovaniu len určitých partií (podbruško)?
  Ak mi potvrdíte zákaz takejto hygieny (relaxu), tak platí to pre celé obdobie tehotenstva?
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  určite to nepoškodí plod, ale može to byť problém, lebo v tehtonosti horšie telo vyrovnáva zmeny teploty a može Vám prísť nevoľno až kolaps.