• Horúci kúpeľ - ľadová sprcha

    Dobrý deň pán doktor,
    doteraz som 2x denne praktikovala moje 2 "úchylky" - horúci kúpeľ a následná ľadová sprcha. Som na začiatku tehotenstva a chcem sa opýtať, či sa toho musím vzdať? Kúpeľa mi asi nedoporučíte, ale čo otužovanie? Mám si ho tiež odpustiť? Alebo sa vyvarovať ochladzovaniu len určitých partií (podbruško)?
    Ak mi potvrdíte zákaz takejto hygieny (relaxu), tak platí to pre celé obdobie tehotenstva?
    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    určite to nepoškodí plod, ale može to byť problém, lebo v tehtonosti horšie telo vyrovnáva zmeny teploty a može Vám prísť nevoľno až kolaps.