Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,182 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • pichanie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý den!Mám pre vás otázočku,prosím o radu!
  Od včera ma pichá bud na jednej strane alebo na druhej strane tam dole pri vaječníkoch,a občas aj boky pobolievajú.Od čoho to móže byt,Som v 24tt.
  Dakujem!

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ako rastie maternica naťahuje svoj vazy a to bolí, zhoršuje sa to pri pohybe. Je to normálny prejav tehotnosti. Ak by sa bolesti zmenili na krče uprostred podbruška, vtedy je ptorebné vyšetrenie.

Podobné otázky

 • Bolesť v pravom boku

  , Autor: 33simka33

  Dobrý deň,som 16 tt už pár dní mám bolesti v pravom boku. Hlavne také pichanie a ťah. V noci som sa nemohla ani poriadne postaviť ale keď som sa prekonala tak po chvíľke to bolo lepšie ale stále v boku ťahá a pichá dole smerom do podbruška. Miestami mám pocit akoby som mala natiahnutý sval. Zhoršuje sa mi to skôr v kľude ako pri pohybe.Je to spôsobené tehotenstvom alebo mám zájsť na pohotovosť?

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  nerozumiem, prečo by ste mala ísť na pohotovosť, máte svojho gynekológa aj svojho praktického lekára, ktorí Vás vyšetria a určia príčinu bolesti. S najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o naťahovanie väzov maternice pri jej raste, alebo vyžarovanie bolestí z chrbta.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Viktorka1

  Dobrý den som v 17 týždni tehotenstva a mam kŕčovite bolesti v podbrušku občas až take pichanie mam pocit ako keby som mala dostať menštruáciu už asik týždeň užívam clexan 0,4 a progestanalle 200mg jemu ráno a jednu večer. Sú takéto bolesti normalne?

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  krčovité bolesti nie sú normálne, občasné pichanie áno. Ak by sa bolesti opakovali a boli intenzívne, je potrebné vyšetrenie, najmä ak by sa pridalo aj krvácanie.

 • Pichanie v podbrušku 29tt

  , Autor: Baja776

  Dobrý deň prajem. Pán doktor momentálne som v 29tt a od včera pociťujem výrazné pichanie dole v podbrušku (niekedy to smeruje aj k pupku),ktoré ma obmedzuje pri veškerom pohybe. Každý jeden krok je pre mňa nesmierne bolestivý. Bolesti ustúpia iba keď si ľahnem. Užívam 1-2x denne Magnezium citrate. Podobná situácia bola cca 2 týždne dozadu, bolesti po 2-3 dňoch zmizli ale teraz je pichanie v podrušku výraznejšie. Pohyby bábätka cítim pravidelne, avšak na poslednej poradni 22.6 som mala placentu uloženu nižsie 1,5cm od bránka. Chcem sa teda informovať, či môže byť toto dovôd tak silného pichania v podbrušku a či treba vyhľadať lekarsku pomoc skôr, poradňu mam o týždeň. Za odpoveď ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  vyzerá to na bolesti v spone - symfýze, vpredu sa spájajú obe kosti lonové chrupavkou a vplyvom tehotenských hormónov môže dôjsť k rozvolneniu tejto chrupavky, pri chôdzi sa potom trocha trú tie kosti o seba, čo pacientky popisujú ako pichavé intenzívne bolesti. Napríklad pri vstávaní z postele sa to často zhoršuje. Pomôcť môže tehotenský pás, ktorý spevní panvový kruh.

 • Pichanie v podbrušku a vo vagíne

  , Autor: Margitkasedlackova

  Dobrý večer chcela by som sa opýtať ci je to normálne. Som 35+3, nedávno som bola hospitalizovana v nemocnici. No tam mi nič nezistili. Hlienova zátka mi odtiekla 18. 6 vraví sa ze sa pôrod spustí o 24 hodín no stále nič. Tvrdnutie bruška pocitujem,silné pohyby tiež ale objavilo sa u mňa nepríjemné pichanie vo vagine a v podbrušku. Je to normálne alebo je to vážne, čo to znamená. Ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  povera, že odchod hlienovej zátky je signálom pre spustenie pôrodu je nezmysel. Odchod zátky signalizuje, že sa začína dolná časť maternice pripravovať na pôrod, čo môže trvať aj 14 dní a viac.
  Pichanie v podbruší môže byť spôsobené zostupom hlavičky nižšie, čo je v tomto týždni normálne. Pôrod budete mať s najväčšou pravdepodobnosťou okolo termínu, ako väčšina žien.

 • Pichanie v pošve 29tt

  , Autor: Lenik1999

  Dobrý deň prajem. Som v 29tt a už dva dni pociťujem intenzívne pichanie v pošve. Čítala som ze takto môžem pociťovať skracovanie krčka maternice :( neviete čo by to mohlo byt ? Ďakujem za každú radu. Poradňu mám až o 2 týždne.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  skracovanie krčka je bezbolestivé a neprejavuje sa pichaním v pošve. Môžete mať mykozu alebo iný problém, bez vyšetrenia to neviem určiť.